1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Telefon: (0472) 215 79 42

Kalite Ve Güvenin Eseri

 

Dünya nüfusu arttıkça, insanların barınma, sağlık, eğitim ve kentsel altyapı gereksinimleri de artmakta, tüm bu gereksinimlerin karşılanması için konut, işyeri, okul, hastahane, yol, baraj vb yapıların sürekli ve kaliteli olarak üretilmesi gerekmektedir. Bu süreçte en çok başvurulan yapı malzemesi ise betondur.

Gelişmiş ülkelerde tüm betonarme inşaatlar hazır beton kullanılarak yapılmaktadır. Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) verilerine göre, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 22 Birlik üyesi ülkenin 2004 yılı toplam hazır beton üretimi 400 milyon m3 olmuştur. Dünyadaki ekonomik ve teknik olanaklar geliştikçe, bu tüketim yeni alanlara da yayılmaktadır. Örneğin, 1970 - 1990 yılları arasında havayolu taşımacılığı % 75 oranında artmış ve taşınan yolcu sayısı ikiye katlanmıştır. 

Bunun sonucunda hava alanlarına olan gereksinim artmış, yeni ve daha modern havaalanı binaları, üstün nitelikli, dayanımı yüksek betonlar kullanılarak yapılmıştır. Aynı şekilde, kara ulaşım araç ve olanaklarının olağanüstü boyutlarda gelişmesi de, yolların, köprülerin, tünellerin yapımı için özel betonlara olan gereksinimi artırmış, bu da, bu konuda hazır beton bazlı yeni çözümler üretilmesini sağlamıştır. Günümüz dünyasında hazır betonun, mikroskobik düzeyde kompozisyon ve yapı özelliği olan "yüksek teknoloji" ürünü bir mühendislik malzemesi olarak kullanımının giderek artmakta olduğu görülmektedir.

ERMCO Web sitesine girmek için tıklayınız!

Ünlü Sözler

Sana nasıl davranılmasını istiyorsan sen de öyle davran